UNWTO Affiliate Member

Međunarodni projekti
Dana 28. lipnja 2018. godine na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, u dvorani Pula Fakulteta ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ održao se prvi International Demo Day u sklopu projekta DA-SPACE, koji je sufinanciran Interreg dunavskim transnacionalnim programom. Tom prilikom okupili su se projektni partneri iz sedam europskih zemalja sudionica u ovom međunarodnom projektu: Rumunjska, Bugarska, Srbija, Češka, Slovačka, Njemačka i Hrvatska. International Demo Day je završni događaj prvog ciklusa svih sedam Otvorenih inovacijskih laboratorija na području dunavske regije, a održan je kao prikaz najinovativnijih rješenja pobjedničkih timova mladih talenata.
Pozivamo sve zainteresirane na posljednji događaj prvog ciklusa DA-SPACE Otvorenih inovacijskih laboratorija na partnerskoj razini. Prvi International Demo Day, u organizaciji Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Istarske županije, okupit će sve projektne partnere te pobjedničke timove svih otvorenih inovacijskih laboratorija zemalja sudionica u projektu DA-SPACE, a održat će se 28. lipnja 2018. godine u 8.30 sati u dvorani Pula Fakulteta ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“.
U petak, 15. lipnja na Fakultetu ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ održan je Local Demo Day, završni sastanak sudionika prvog ciklusa DA-SPACE Otvorenog inovacijskog laboratorija uspostavljenog na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli uz potporu Upravnog odjela za gospodarstvo Istarske županije u sklopu projekta DA-SPACE – Open Innovation to Raise Entrepreneurship Skills and Public Private Partnership in Danube Region, Interreg Danube Transnational Programme. Sudionici su bili projektni timovi Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Upravnog odjela za gospodarstvo Istarske županije, tražitelji rješenja i mladi talenti. Tom prilikom predstavljeni su rezultati i rješenja nakon petomjesečnog timskog rada studenata, ko-kreacijskih procesa uz inovativne metode učenja te program poduzetničke edukacije. Na strani tražitelja rješenja, u prvom ciklusu sudjelovali su Eurokonzalting, Grad Buzet, Infobip, IRENA, Uniline, Maistra te Istarska županija, koji su mentorirali timove mladih talenata.
Pozivamo sve zainteresirane studente na završni sastanak sudionika prvog ciklusa DA-SPACE otvorenog inovacijskog laboratorija – projektnih timova Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Upravnog odjela za gospodarstvo Istarske županije, tražitelja rješenja i mladih talenata, koji će se održati na   Fakultetu ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“ u dvorani Pula, 15. lipnja 2018. godine  s početkom u  10  sati.
COST akcija 15221, pod akronimom: We ReLaTe, je uputila poziv svim zainteresiranima na sudjelovanje u jesenskom treningu na temu razvoja kvalitativnih i kvantitativnih istraživačkih metoda, znanja i vještina. Edukacija je namijenjena akademskom osoblju svih razina. Trening će se održati od 10. do 14. rujna 2018. na Europen University of Tirana, u Albaniji. Prijave su do 15. lipnja.
Dana 19. veljače, u prostoru Fakulteta ekonomije i turizma "Dr. Mijo Mirković", održao se početni sastanak sudionika prvog ciklusa DA-SPACE Open Innovation Laba, čemu je prethodila Radionica o mentorstvu za tražitelje rješenja (poduzeća, jedinice lokalne i regionalne samouprave, javne institucije). Početnim sastankom otvoren je Otvoreni inovacijski laboratorij EU projekta “DA-SPACE – Open Innovation to raise Entrepreneurship Skills and Public Private Partnership in Danube Region” koji se nalazi u prostoru Rektorata, na adresi Zagrebačka 30. Projekt je sufinanciran iz Interreg Dunavskog Transnacionalnog programa, u njemu sudjeluje 12 partnera iz sedam europskih zemlja, a provoditi će se do lipnja 2019. godine.